1. marca 2026 r.: Ogłoszenia duszpasterskie i intencje Mszy świętych
28 lutego, 2026
Ogłoszenia duszpasterskie – 1. marca 2026 r., 2. Niedziela Wielkiego Postu
1. W dniu dzisiejszym obchodzimy narodowy Dzień Pamięci o Żołnierzach Wyklętych. Wdzięczni za próbę obrony nas przed reżimem komunizmu pamiętajmy o Nich w naszych modlitwach. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…
2. Gościmy dziś w naszej parafii referenta do spraw powołań – ks. Piotra Barana FDP. Dziękujemy za posługę głoszenia Słowa Bożego.
3. W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa Drogi krzyżowej w każdy piątek o godz. 17.15. W każdą zaś niedzielę o godz. 11.40 śpiewamy Gorzkie Żale.
4. Zbiorowa Msza święta za zmarłych będzie wyjątkowo we wtorek 2. marca o godz. 18.00.
5. W środę obchodzimy święto św. Kazimierza Królewicza. Na Mszę świętą w intencji ks. Proboszcza zapraszamy na godz. 18.00.
6. W czwartek dzień swoich imienin obchodzi Pasterz naszej Archidiecezji – abp Adrian Galbas. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwie w Jego intencji.
7. W pierwszy piątek miesiąca ks. Proboszcz uda się do chorych w domach od godz. 8.30. Okazja do spowiedzi w kościele parafialnym od godz. 17.30.
8. W sobotę z racji na pierwszą w miesiącu na godz. 17.30 zapraszamy na Różaniec wynagradzający.
9. W zakrystii jest do nabycia prasa katolicka.
10. Ofiarami złożonymi dziś do puszki można wesprzeć misjonarzy.
11. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom obchodzącym swoje uroczystości w tym tygodniu życzymy Bożej opieki i towarzystwa ludzi dobrych.
12. Dziękując za ubiegłoroczne wpłaty na rzecz naszej parafii i naszych łaźniewskich Dzieł miłosierdzia z racji 1,5 % odpisu od podatku dochodowego ośmielamy się prosić o to i w tym roku.
13. Pod koniec czerwca tego roku organizujemy pielgrzymkę autokarową do Medjugorje. Szczegóły w zakrystii.
14. Dziękujemy za ofiary składane na remont naszej świątyni, na tacę, a także tym, którzy wspierają nasze dzieła miłosierdzia i naszą wspólnotę zakonną.
_______________________________________________________________________
Niedziela, 1 marca
7.30 + Bożena i Marek STECOWIE; + Janina i Jerzy GOSOWIE; + Anna ŁADA
10.00 + Kazimiera (f) i Czesław KONOPKOWIE; + Jadwiga i Mieczysław ZABOROWSCY
12.00 + Antoni HOŁDA w 9. r. śm.
Poniedziałek, 2 marca
18.00 + Władysław i Janina CHRUŚCIŃSCY; + Antoni i Bolesław PROCZKOWIE
Wtorek, 3 marca
18.00 Zbiorowa za zmarłych
Środa, 4 marca
18.00 O Boże błogosławieństwo dla ks. Kazimierza z okazji imienin
18.00 + Kazimierz i Barbara WASYLEWICZOWIE, + Sylwia DOLOTA, + Helena i Kazimierz DĘBKOWSCY
Czwartek, 5 marca
18.00 + Janina WŁOSZCZEWSKA – od chrzestnej Jadwigi Szewczyk
18.00 + Jan KOZŁOWSKI w 26. r. śm. + Anna KOZŁOWSKA w 7. r. śm. + Elżbieta PIŁAT w 3. r. śm. + Marek KACZMAREK w 8. r. śm. i + Genowefa CIBIŃSKA w 9. r. śm.
Piątek, 6 marca
18.00 + Janina WŁOSZCZEWSKA – od koleżanek z pracy
Sobota, 7 marca
18.00 W intencji wynagradzającej za obelgi przeciwko Bożemu Macierzyństwu Maryi
Niedziela, 8 marca
7.30 + Jan, Zofia, Zygmunt i Franciszek SMOLIŃSCY oraz zmarli z rodzin: SMOLIŃSKICH i ZIMNYCH
10.00 + Helena, Wacław, Kazimierz i Maria BŁAŻEJCZYKOWIE
12.00 + Aurelia w 22. r. śm. i + Marian BIELECCY oraz zmarli z rodzin: BIELECKICH i KAROLAKÓW