5. kwietnia 2026 r.: Ogłoszenia duszpasterskie i intencje Mszy świętych
4 kwietnia, 2026
Ogłoszenia duszpasterskie – 5. kwietnia 2026 r., Zmartwychwstanie Pańskie
1. Chrystus Zmartwychwstał! Alleluja! Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy mocy Chrystusa, który dla nas umarł i powstał z martwych! Niech Jego zwycięstwo przyniesie nam nadzieję na lepsze duchowo jutro każdego z nas…
2. Jutro Poniedziałek Wielkanocny. Rozkład Mszy świętych, tak jak w każdą niedzielę. Do puszki będzie można złożyć ofiarę na wsparcie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
3. Z racji na Oktawę Zmartwychwstania Pańskiego w piątek nie obowiązuje post.
4. Z całego serca pragnę podziękować tym, którzy służyli swoją pomocą w przygotowaniu i przebiegu liturgii Triduum Paschalnego i Uroczystości Zmartwychwstania: Księżom, Lektorom, Ministrantom, Ministrantom honorowym, czytającym Słowo Boże; wspomagającym śpiew: panu Organiście, kantorkom, kantorom, Oriońskim Promyczkom wraz ze scholą Wielopokoleniową. Wszystkim, którzy ubogacili procesję Rezurekcyjną przez posługę niesienia poduszek i dziewczynkom sypiącym kwiatki.
5. Na ręce pana komendanta Marka Bieńkowskiego kieruję pod adresem Druhen i Druhów z OSP w Święcicach słowa serdecznej podzięki za obecność na Rezurekcji i pełnioną wartę przy Grobie Pańskim w Wielką Sobotą.
6. W przygotowania do świąt zaangażowały się – panie: Grażyna, Maria, Krystyna, Genowefa, Renata oraz panowie: Stanisław i Marcin. Bóg zapłać
7. Słowa oddzielnej podzięki za ofiary na kwiaty dla mieszkańców: Łaźniewka, Witek, Święcic, Pilaszkowa, Kopytowa, Wolskich i Radzikowa; Bóg zapłać także osobom, które podjęły się zbierania tych ofiar.
8. Dziękując za ubiegłoroczne wpłaty na rzecz naszej parafii i naszych łaźniewskich Dzieł miłosierdzia z racji 1,5 % odpisu od podatku dochodowego ośmielamy się prosić o to i w tym roku.
9. W zakrystii jest do nabycia prasa katolicka – Gość Niedzielny.
10. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom obchodzącym swoje uroczystości w tym tygodniu życzymy Bożej opieki i towarzystwa ludzi dobrych.
11. Dziękujemy za ofiary składane na remont naszej świątyni i na tacę, a także tym, którzy wspierają nasze dzieła miłosierdzia i naszą wspólnotę zakonną.
___________________________________________________________________
Niedziela Zmartwychwstania, 5 kwietnia
6.30 Za parafian
10.00 + Stanisław SKOCZYLAS w 14. r. śm. oraz zmarli z rodziny SKOCZYLASÓW
12.00 + Marian ŁĄCKI
Poniedziałek Wielkanocny, 6 kwietnia
7.30 + Roman i Adela MAJEWSCY
10.00 + Witold w 10. r. śm. oraz + Teresa i Mieczysław STYCHLERZOWIE; + Tadeusz i Władysława (f) WASIAKOWIE
12.00 + Stanisław JAKUBCZYK w 6. r. śm.
Wtorek, 7 kwietnia
18.00 + Antoni w 45. r. śm. oraz zmarli z rodziny WALASKÓW
18.00 + Adolf GRZEGRZÓŁKA w 33. r. śm.
Środa, 8 kwietnia
18.00 + Maria KISIELA
Czwartek, 9 kwietnia
18.00 + Zbigniew RYŚ
Piątek, 10 kwietnia
18.00 + Stanisław CEBULARZ
Sobota, 11 kwietnia
18.00 + Teresa i Jan PRZYBORSCY
Niedziela, 12 kwietnia
7.30 + Bożena i Marek STECOWIE; + Anna ŁADA
7.30 + Halina i Jan MAJEWSCY
10.00 + Marianna, Alicja i Stanisław PANASIUKOWIE
12.00 O zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Anety z okazji 50. urodzin.
_____________________________________________________________________
Wizyta duszpasterska
10 – 11 kwietnia 2026 r.
10 kwietnia 2026 r. (piątek)
godz. 15.30 Wolskie: ul. Agrestowa i Malinowa
11 kwietnia 2026 r. (sobota)
godz. 9.30 Wolskie: bloki: 1, 2, 3 i 4 oraz ul. Górna